Наш логотип

Міжрегіональне вище професійне училище
з поліграфії та інформаційних технологій

← Головна24 серпня 2011

Директор В. А. Макаров щиро вітає всіх Українців зі святом Дня Незалежності України.

«Happy birthday to you, happy birthday to you», — саме таке вітання міг би почути кожен українець при зустрічі з іноземцем у цей чудовий день. А чому ви дивуєтесь? Так, так, саме кожен українець, адже сьогодні, 24 серпня, ми святкуємо 20 річницю Дня Незалежності України!

Взагалі-то, уперше День Незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року — в пам’ять про те, що рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Але, оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України», в якому було сказано: «Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України». Так, рівно 20 років тому, в теплих променях сонячного сяйва, в золотистих запашних колосках, під блакитними оченятами хмарок, в ритмі стуку мільйонів сердець, що затаїли подих, вколисана мелодійним співом пташок, народилася вона, та, що стала матір’ю-героїнею, та, що народила та виховала таких нащадків, якими пишатиметься вічно, та, яку називаємо просто, але шанобливо — Ненька-Україна.

Народження це стало кульмінацією. Кульмінацією чого, спитаєте ви? По-перше, кульмінацією життя безлічі людей, що присвятили себе боротьбі за суверенність держави. По-друге, кульмінацією розвитку самосвідомості цілої нації, яка вирвала правду з-під лап цепних псів режиму, не підкорилася більшості, а відстояла свої права. Не тільки кульмінацією стало її народження, а й початком. Початком нового етапу для життя українського народу, початком існування радикально нової, докорінно зміненої країни зі свободою слова, правом розвитку рідної мови, культури тощо. Сини України, її доньки — відомі на весь світ. Це і творчі люди, і спортсмени, і науковці, і звичайний працьовитий люд. Скільки земель було зорано, скільки пісень було написано, скільки медалей було виграно. І все це робили чоловіки та жінки, які в серці своєму несуть жовто-блакитний запал. Будь-то синьо-жовта стрічка, на якій поблискує золотом виграна у тяжкій боротьбі медаль, прапорець, що коливається від дотику вітру, висячи при вході до шкільної будівлі чи просто жовтогарячі колоски, що падають під натиском серпа колгоспниці та відкривають простори, що заповнені небесною блакиттю.

«Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води. В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди», — писав В.Сосюра. Тож любіть Україну, шануйте її та захищайте. З днем народження, Україно!