← Головна13 грудня 2019
ДНЗ «МВПУПІТ» звітує: педагоги кулінарної кафедри підвищують кваліфікацію

Педагоги Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій мріють вчити молодь створювати справжні дива на кухні. А що для цього потрібно — постійно отримувати новий досвід, нові компетенції!
Отож, на цьому тижні на базі ДЦПО за участю НМЦ ПТО у Дніпропетровській області було організовано та проведено засідання фахової секції медпрацівників: «Апробація сучасних технологій приготування страв та кондитерських виробів з застосуванням новітнього устаткування».
День видався насичений різноманітними майстер-класами та презентаціями,. Пропонуємо вашій увазі їх зміст:
- Майстер-клас презентація від директора філіалу "СП-КОНТАКТ Філіна О. В.
- Презентація «Смарт-кухня: приготування соусів за допомогою Termomix від регіонального менеджера компанії «Добробут-плюс» Бевзюк Євгенії.
- TERMOMIX ™ - це самий універсальний кухонний прилад в світі. Передові технології та інноваційний підхід дозволили об’єднати в ньому функціонал більше 12 окремих побутових приладів. За допомогою такої машини приготували за лічені хвилини соус песто
- Майстер-клас «Приготування страв з грибів та м’яса» що проводив шеф кухар ресторану «Черчель», засновник «Асоціації шефи Дніпра» Єгупов Дмитро.
Використовує в своїх стравах локальні продукти. Що це таке? Локальна кухня — це кухня, яка може представляти страви будь-якого напрямку гастрономії. Але продукти, які використовує кухня, з одного регіону. Ось в цьому і сенс локальної кухні.
Застосування продуктів локальних господарств — це вже не новий тренд у світі. В Україні він тільки набирає популярність. Національну кухню варто ідентифікувати, насамперед, за стравами. Локальна кухня дає можливість побачити нові варіанти використання звичних нам продуктів які вирощують та виробляють в нашій країні.
— Майстер-клас від шеф-кухаря ресторану «Varburger» «Black Sheep» Пятуна Сергія «Розібраний пиріг» та «Щока яловичини зі складним гарніром»
Всі страви були приготовані за технологією Sous-vide. Приготування за технологією Сувід передбачає готування продуктів у вакуумній упаковці з харчових полімерів на низьких температурах з використанням спеціалізованого обладнання термостата.
Герметично запакований пакет відправляється в ванну з термостатом. Процес може зайняти від 20 хвилин до 72 годин в залежності від виду продукту, його товщини, бажаної страви.
Завдяки вакуумній упаковці спеції і маринад краще проникають всередину м’яса або риби, створюючи дивовижні смаки і аромати. А корисні мікроелементи зберігаються в більшій мірі, ніж при приготуванні на пару.
Овочі залишаються свіжими і хрусткими, чого проблематично добитися при звичайному варінні.
Неймовірна атмосфера професійної досконалості та позитив від обміну досвідом, підведення підсумків та отримання сертифікатів про походження майстер- класів.
До кінця мабуть не всі дочитають цей пост, з таким натхненням я написала мабуть дуже Дійсно, що вчитися ніколи не пізно!