Ми пам’ятаємо
70 років Перемога в серцях поколінь
2015 рік посідає особливе місце в українській та світовій історії — він пов’язує нас із знаменними датами Великої Вітчизняної війни та Другої світової. Молодь незалежної України має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни, значення та вклад у Перемогу українського народу, привнесену допомогу всьому світу. В контексті виконання Програми патріотичного виховання ДНЗ «МВПУПІТ» будуть реалізовані такі заходи:
- квітень-травень Провести
науково-практичну конференцію «Україна у другій світовій війні», семінари, засідання за круглим столом правового дебатного клубу із запрошенням ветеранів Другої світової війни та учасників АТО -засідання за круглим столом «Чорна книга пам’яті»- зустрічі з очевидцями та ветеранами війни «Живий голос ветерана»
- квітень-травень, 9 травня Провести інтерактивні лекції з використанням
медіа-файлів щодо перемог українських фронтів у Другій світовій війні, екскурсії до музеїв;
Подорож у с. Волоське (месце бойової слави) теплоходом по Дніпру — Відвідування сім’ї легендарного письменника, учасника ВВО — М.Селезньова (Дніпропетровськ)- уроки пам’яті «Сила подвигу святого»
- лекції, бесіди з історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років «На безіменній висоті»
- екскурсії до музею СЗШ № 34 з метою ознайомлення з експонатами років Великої Вітчизняної війни
- похід партизанськими стежками;
- єдиний урок, присвячений відзначенню
70-ї на тему «Шлях до перемоги» (до70-річчя визволення України від фашистських загарбників).
- участь учнівської молоді у спортивному забізі міста на честь Перемоги у Великій вітчизняній війні
- Переглянути серію документальних та художніх фільмів про ВВВ, О.Довженка «Україна у вогні»;
- Перегляд документальної хроніки «Історія українських земель. Війна 1941–1945 рр.
- Презентація «
70-річчя визволення України»
- лютий Вживати заходів до упорядкування та утримання в належному стані меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни й мирного населення, меморіальних дощок, музеїв. Відкрити меморіальні дошки учасникам АТО (учням ДНЗ «МВПУПІТ»), як визволителям Батьківщини
- квітень-травень Упорядкування паркової зони біля Діорами «Битва за Дніпро»
- оновлення експозиції в бібліотеці училища «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни»
- травень Організувати виставку творів мистецтва, фотографій та плакатів воєнних років, документів та архівних матеріалів, мемуарної та історичної літератури в бібліотеці, провести зустрічі із в’язнями концтаборів, провести концертну програму з виконанням пісень та хореографічних творів воєнної тематики. — операторам комп’ютерної версти провести творчій звіт фотоколажів присвячених Великій Вітчизняній війні «Подвигу жити в віках!»
- діловодам на підстві роботи в архівних установах міста зробити збірку доповідей за темою «Смерті дивилися в обличчя»
Проведені заходи до відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів:
- 25 січня 2013 р. до дня пам’яті Голокосту разом із організацією «Міжнародний фонд взаєморозуміння і толерантність» проведено захід пам’яті Голокосту «Діалог поколінь». Присутні — свідки часів окупації Дніпропетровщини розповіли про свої історії. Це в’язні «Освенсума» і «Заксенхаузена» А.І.Воробйова,
Л. С. Кравченко ,Н. С. Артюшина та інші (присутніх 12 чоловік). Зустріч супроводжуваломузично-симфонічне тріо дніпропетровської філармонії. - 11 квітня 2013 р. круглий стіл «Не дай забути, щоб не повторилось». Переглянули документальний фільм
«Аушвиц-Биркенау» в Освенцуме. В’язні «Освенцума» Гребенюк П.П., Лапас Д.Г. розповіли про перебування їх в концтаборах. Вахутинська Ф.С. поділилась спогадами про Вінницьке гетто, найбільше на Україні. Були присутні діти війни: Буцунін Б.Ф., Чернякова І.А., Ромашко В.А. В бібліотеку була дарована книга «Полинова доля» (про долю громадян України нацистських переслідувань). - 16 жовтня 2013 р. у бібліотеці ім. М. Свєтлова пройшла зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни на тему: Визволення Дніпропетровської області від фашистських загарбників, на якій була присутня група № 3 з майстрами.
Ветеран ВВВ Анатолій Федорович розповідав про деякі події свого життя. Народився у Нових Койдаках, 56 років провів на заводі Петровського, працював від помічника майстра до головного прокатника заводу. Розповідав, що 28 серпня 1941 року німці увійшли до Дніпропетровська, визволення міста розпочиналось з Койдацького плацдарму, Москва салютувала коли Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ остаточно визволили.
А ветеран Лідія Михайлівна — вдова інваліда ВВВ, показувала дані про те, що за місяць після визволення нашого міста відновили 40 шкіл, 15 лікарень, 26 їдалень та 144 торгові точки. Вона пам’ятає як відновлювали залізничний вокзал, це було в 1945–1946 рр., також казала що, ходив спочатку 3 трамвай від вокзалу до центру міста, а пізніше з’явився 1 трамвай до вул. Чернишевського. В кінці розповіді Лідія Михайлівна прочитала вірш Д. Кедрина «Днепропетровску».
Також на зустрічі показували цікаві відеострічки про події тих страшних років, які супроводжувалися військовими піснями. Селезньова Орина, навіть, акапельно заспівала уривок пісні «Смуглянка», чим дуже порадувала усіх присутніх.
Ми подякували фронтовикам за дуже цікаву, пізнавальну та повчальну розповідь та сфотографувалися на пам’ять.