Наш логотип

Міжрегіональне вище професійне училище
з поліграфії та інформаційних технологій

Історична ретроспектива 1920 2022

Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій розпочинає свій родовід від 1920-го року (у 2010 р. відзначаємо ювілей 90 років).

Початок...Перша плеяда фахівців-поліграфістів

Старт майбутнього центру підготовки поліграфістів був досить вдалим. Навчальний заклад завжди вважався найкращим за всіма показниками в регіоні. Сьогодні училище має почесні звання: «Лідер сучасної освіти у модернізації професійної освіти», «Лідер сучасної освіти у створенні сучасних засобів навчання та впровадженні ІТ-технологій», «Флагман освіти України».

-=-

У 1920-у році у Дніпропетровську було засновано першу Катеринославську поліграфічну школу, а вже через два роки (1922) їй було присвоєно звання «Імені 5-ї річниці Жовтневої революції». На передодні війни у 1940 р. школу було реорганізовано у ремісниче училище.

Лінотипний цех (1972 р.)Друкарський цех (1972 р.)

Після війни 30 травня 1947-го року у колишньому будинку профтехшколи створюється ремісниче училище № 12, а вже у 49-у відбувається перший післявоєнний випуск фахівців-поліграфістів.

Палітурний цех (1972 р.)Палітурний цех (1972 р.)

1961-го року училище було названо Міським професійним училищем № 7. Наприкінці 1966-го року для училища був побудований гуртожиток на 280 місць.

Міське професійне училище № 7

З 1973-го року навчальний заклад отримує статус технічного училища № 7. Через 12 років (1984) училище черговий раз було переіменовано в СПТУ № 53, а вже у 93-у, після проголошення незалежності України, СПТУ № 53 перетворилось в ПТУ № 53.

Наборний цехНаборний цех (1972 р.)

Оновлення змісту освіти, інформатизація навчального процесу, здійснення професійної підготовки на основі моніторингу потреб регіону, пошук нових шляхів формування трудового потенціалу забезпечили можливість переходу навчального закладу на новий статус. З грудня 2004-го за наказом Міністерства освіти і науки України ПТУ № 53 реорганізоване в Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти з поліграфії та інформаційних технологій.

Дякуємо...Завдяки їх рішенням та діянням наше училище має сьогодення.
На фото з ліва на право: Баранов В. Ф.,Синченко М. М., Василиненко В. М., Камінський А. П. та ін..

2006 рік — створено Асоціацію поліграфічних навчальних закладів України, до складу якої ввійшли: Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти з поліграфії та інформаційних технологій, Київське вище поліграфічне училище, Харківський поліграфічний ліцей, Ставропігійський ліцей Львівської області, Донецький поліграфічний ліцей.

сьогодення

Завдяки плідній роботі у розвитку навчального закладу, впровадженні ступеневої освіти та вихід на міжнародне співробітництво, дозволили здійснити новий крок щодо реорганізації навчального закладу. І вже 2010-го року виконання наказу МОН від 10.02.2010 р. № 103 «Про зміну типу та перейменування Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти з поліграфії та інформаційних технологій» здійснено реорганізацію навчального закладу та перейменовано на державний навчальний заклад «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій»